Начало  
НАЦИОНАЛЕН МЛАДЕЖКИ КОНКУРС “ДА ГЛАСУВАМЕ ЗАЕДНО ЗА ЕВРОПА!”
26 февруари 2024
posterНационално сдружение на българските Европейски клубове – NABEC организира национален младежки конкурс “Да гласуваме заедно за Европа!”, насочен към българските младежи, за които тези избори ще са първата им възможност за участие като гласоподаватели.

NABEC приканва 16 – 20 годишните младежи в страната да разгърнат творческото си и критично мислене, да дадат простор на своите мечти за по-добро бъдеще и по-добра, и силна Европа, като изложат в авторски плакати и видеоклипове идеи и предложения за активност на европейските избори, 2024.

УСЛОВИЯ

Участниците да бъдат на възраст 16-20 годишни.
Участниците да се регистрират на платформата eu с хаштаг #NABEC-FIRST или директно да използват линка https://together.europarl.europa.eu/en_GB/referral/ghp751671836
Допуска се екипна работа.
Авторите да са съгласни техните материали да бъдат разпространявани.
Материалите да са авторски. Ако след публикуването им, има изявени претенции или спор за авторски права, те ще бъдат свалени от състезанието без предупреждение.
Допуска се участие на автор/екип с повече от един материал.
Екипната работа да е с до 3-ма авторски участници.
Срок за подаване на материалите – до 14 април 2024 г. на ел. адрес: Този е-мейл адрес е защитен от спам ботове, трябва ДжаваСкрипт поддръжка за да го видите

Награда на публиката

На база събраните likes на качените конкурсни материали в галерия на Facebook профила Nabec First в периода 15 – 30 април 2024 г. 23:59, ще бъде определена наградата на публиката за всяка от категориите.

Награди

Комисията ще излъчи по 3-ма победители, събрали най-много точки във всяка категория.

Обявяване на номинираните материали на 8 май 2024 г.
Обявяване на победителите и връчване на наградите на 22 май 2024 г.,
Пълните условия на конкурса, критериите за оценяване и наградите може да видите в прикачения файл .
 
Семинар: „Европа в училище – сложно и скучно или интересно и забавно?“
14 декември 2023
8Темата за Европейския съюз е включена в една или друга степен в учебните програми по много предмети в училище, както и в обучението по гражданско образование. Преподаването на тази тематика може да бъде традиционно, но може да е и увлекателно, ако се използват създадените помощни материали и методически указания.

Това на практика показа проф. д-р Ингрид Шикова, преподавател в катедра „Европеистика“ на Софийския университет – човекът, за който спокойно може да се каже, че един от хората, които най-добре познават Европейския съюз в България, създател на помощни материали за преподаването на европейска тематика, изключително увлекателен лектор.

Участниците – учители от Габровска област, представители на НПО, ученици бяха приветствани от началника на РУО Габрово Юлия Влаева.
Проф. Ингрид Шикова демонстрира как за основните принципи в ЕС може да се разкаже много интересно и увлекателно :  за свободното движение на стоки чрез 25-годишния шоколадов спор между страните членки, за принципа на взаимното признаване при свободното движение на стоки – чрез казуса за бирата и „Закона за чистотата на бирата“ на Германия. Младите хора видяха как в резултат на историята на французойката Франсоаз Гравие, която отива да учи в Белгия, във всички държави членки започва да се прилага на практика недискриминационен достъп до образование на гражданите на Европейския съюз.

Участниците се запознаха и с редица помощни материали и методи на преподаване на европейската тема, а учителите получиха и по една книга “Европа в училище - за учители с въображение” .

Източник: Европа директно Габрово
8-18-2
 
Заключителен семинар по проект RAW
14 декември 2023
6-1Знаем ли кои отпадъци могат да се рециклират и кои – не? Какъв отпечатък върху климата има използването на 1000 листа принтерна хартия? – това бяха част от въпросите, на които участниците получиха отговор на заключителния семинар по проект RAW: „Повишаване на осведомеността за ефективното управление на отпадъците“, проведен на 29 ноември 2023 г. в Габрово.

Габровската търговско-промишлена палата е партньор за България, а водеща организация е Търговско-промишлената палата в Катовице, Полша.
Семинарът беше открит от Областния управител на област Габрово г-жа Мария Башева. В своето приветствие към участниците тя подчерта важността на разглежданата тема, сподели малко известни исторически факти за „управление“ 6-1на отпадъците още преди новата ера.
Присъстващите се запознаха със създаденото Ръководство и приложението за мобилни телефони, които са разработени по проекта.
Приложението все още е само на английски език, но до края на годината ще бъдат създадени и версиите на другите езици на партньорите – полски, български, португалски, турски, испански.
В него, освен че ще може да научим много полезни практически неща за управление на отпадъците от различна гледна точка – население, публични власти, бизнес, проектиране на изделията и т.н., ще може да създадем стратегия за управление на отпадъците, както и под формата на игра да видим какъв е отпечатъкът върху климата при различни наши действия.
Бяха споделени добри практики на Община Габрово, на Регионалния иновационен център „Амбициозно Габрово“, участниците се запознаха и с възможността да подават предложения за малки проекти за управление на почвите по проект HUMUS. Особен интерес предизвика и представянето на дейността, множеството инициативи, както и съвместните проекти с Община Габрово на CLEANTECH България.

В неформална обстановка участниците имаха възможност да обменят идеи, да разговарят за съвместни дейности.

Материали и презентации от семинара

Източник: ГТПП/Европа Директно Габрово
 
<< Първа < Предишна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следваща > Последна >>

Резултати 9 - 12 от 129
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside