| „Магазинче за надежда“ и „Работилничка за коледни чудеса“ в Дряново |
|
| 20 декември 2018 | |
„Магазинче за надежда“ и „Работилничка за коледни чудеса“ откриха на 17 декември четвъртокласниците от Дряново в ритуалната зала на Общината.Тази година те се обучаваха по предприемачество с програмата „Нашата общност“ на „Джуниър Ачийвмънт България“, организирано от „Европа директно“ и Регионалното управление на образованието в Габрово. Учениците научиха за отговорностите и възможностите, които имат хората в една общност. Откриха многообразието от професии и работни места в града си. Разбраха, че съгражданите им живеят и работят заедно, че те трябва да поемат отговорност за благосъстоянието на своята общност.Заключителното събитие беше посветено на Коледа - един от най-обичаните празници, на загрижеността и милосърдието, които го съпътстват. В „Работилничките за коледни чудеса“ децата изработваха сувенири, коледни картички, които заедно с картичките и късметчетата, изработени в часовете за „занимания по интереси” и в часовете по ДБТ, предложиха на благотворителния си базар „Магазинче за надежда”. Събраните средства ще бъдат предоставени на „Българската Коледа”. В същото време други ученици ни показаха коледните традиции, песни, стихове. Празникът завърши с кръшно хоро. В края на тържеството всички ученици получиха сертификати за завършено обучение и коледни подаръци от „Европа директно“ Габрово. Гости на събитието бяха зам. кмета на община Дряново – Деница Вачкова, родители и учители. Източник: „Европа директно“ Габрово ![]() ![]() |


„Магазинче за надежда“ и „Работилничка за коледни чудеса“ откриха на 17 декември четвъртокласниците от Дряново в ритуалната зала на Общината.
Учениците научиха за отговорностите и възможностите, които имат хората в една общност. Откриха многообразието от професии и работни места в града си. Разбраха, че съгражданите им живеят и работят заедно, че те трябва да поемат отговорност за благосъстоянието на своята общност.
